Jaarcursus 2 - Dzogchen en Nondualiteit
-
12 LESSEN MET IN TOTAAL 49 HOOFDSTUKKEN MET VIDEO & AUDIOBESTANDEN
-
EXTRA LESMATERIAAL IN DE VORM VAN PDF'S
-
ONBEPERKT TOEGANG TOT DE CURSUS
Proeflessen
Inleiding
Les 1: Deel 1 (video)
Les 1: Deel 2 (audio)
In het tweede jaar van deze jaarcursus over Dzogchen gaan we dieper in op de betekenis van Dzogchen voor de groei van bewustzijn en de vermindering van ons lijden. We gebruiken daarbij deels een traditionele tekst uit het oude Tibet: de drie cruciale punten van Garab Dorje. Deze geven een praktisch raamwerk voor het veranderen van de manier waarop je met beknellende emoties omgaat, zodat het lijden eruit kan verdwijnen. Naast uitleg van de beoefening bevat elke les ook een presentatie van verschillende aspecten van de Dzogchen visie en van andere nonduale manieren van kijken naar de werkelijkheid. De begeleide beoefeningen en de presentaties staan op video.
De cursus is gebaseerd op opnames van eerdere jaarcursussen. Elke les bevat audio-opnames van vragen die cursisten hebben gesteld over de theorie en de beoefening van Dzogchen, en ervaringen die ze hebben gedeeld over de problemen die ze tegenkomen op het spirituele pad. Daardoor is dit vooral een praktische cursus in het omgaan met pijnlijke emoties vanuit een non-duaal perspectief. “Wat heb je eraan in je dagelijkse leven?” is de vraag die op de achtergrond altijd aanwezig is in beide jaren van de jaarcursus.
In totaal zijn er ook in dit tweede jaar weer 12 lessen van elk ongeveer 2,5 uur met video’s en audio-opnames, plus nog wat extra lesmateriaal. Je kunt deze lessen helemaal in je eigen tempo doorwerken.
Ik wens je veel plezier en inspiratie met het tweede jaar van deze online jaarcursus.
Jan Geurtz